a

Facebook

Twitter

ترجمه و بازبینی توسط خانه وکلای ایرا (شرکت ویرا فرتاک گروس).
همه حقوق محفوظ است.

8:00 - 20:00

ساعات کار ما شنبه تا پنج شنبه

09170051923

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
منو
 

اعطاء تخفیف شهریه.

خانه وکلای ایران > دسته‌بندی نشده  > اعطاء تخفیف شهریه.

اعطاء تخفیف شهریه.

این دادنامه به منظور رسیدگی به طرح دعوی آقای سیدرسول مرتضوی. با خواسته اعطاء تخفیف شهریه. از سوی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با مشخصات پرونده، گردش کار و رأی زیر صادر شده است:

کلاسه پرونده : ۴۲۰/۷۸

شاکی : آقای سیدرسول مرتضوی.

تاریخ رأی: یکشنبه ۲۵ دی ۱۳۷۹

شماره دادنامه :

مقدمه:
شاکی طی دادخواست تقدیمی اعلام داشته است، در تاریخ ۱۹/۵/۱۳۷۷ هیأت وزیران تصویب‌نامه‎ای را در خصوص موضوع تخفیف شهریه به کارمندان و فرزندان آنها که شاغل در وزارتخانه‎های فرهنگ و آموزش عالی و بهداشت و درمان هستند و دانشجوی شبانه دانشگاه‌ها هستند تصویب نموده‎اند. این در حالی است که وزراء فرهنگ و آموزش و بهداشت و درمان بخشنامه‎ای صادر کرده‎اند که تخفیف در مورد ورودی‌های ۱۳۷۷ قابل اجراء نیست. با عنایت به مغایرت این بخشنامه با مصوبه هیأت وزیران خواستار رسیدگی در این مورد هستم.
مدیرکل دفتر حقوقی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به شکایت مذکور طی نامه شماره ۵۵۳/۵۱ مورخ ۲۵/۲/۱۳۷۹ تصویر نامه شماره ۷۴/۲ مورخ ۲۲/۱/۱۳۷۹ معاون آموزشی را ارسال نموده‎اند، در قسمتی از این نامه آمده است، به استناد بند یک تصویب‌نامه شماره ۲۲۶۹۳/ت۱۹۸۳۴هـ مورخ ۱۹/۵/۱۳۷۷ هیأت وزیران وزارتخانه‎های فرهنگ و آموزش عالی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دریافت شهریه‎های تعیین شده برای پذیرفته شدگان سال‌های تحصیلی ۷۸-۷۷ و بعد مجاز و نه مکلف شده‎اند.
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ فوق به ریاست حجت‎الاسلام‎والمسلمین دری‎نجف‎آبادی و با حضور رؤسای شعب بدوی و رؤسا و مستشاران شعب تجدیدنظر تشکیل و پس از بحث و بررسی و انجام مشاوره با اکثریت آراء به شرح آتی مبادرت به ‌صدور رأی می‎نماید.
رای هیات عمومی:
به موجب ماده ۲۵ قانون دیوان عدالت اداری مصوبات دولتی از حیث مخالفت آنها با احکام اسلامی و یا مغایرت با قانون و یا خارج بودن آنها از حدود اختیارات قوه مجریه قابل اعتراض و رسیدگی در هیأت عمومی دیوان است. نظر به این‌که موضوع اعتراض واجد اوصاف مذکور و از مصادیق مقرر در ماده فوق‎الذکر نیست، بنابراین قابل طرح و رسیدگی در هیأت عمومی دیوان تشخیص نگردید.

توضیح: نمونه رای های منتشر شده در دادراه اعم از نمونه رای بدوی، نمونه رای تجدید نظر و نمونه رای دیوان عموما از نمونه رای های منتشر شده از سوی قوه قضائیه و مراکز و پژوهشگاه های وابسته به قوه قضائیه برگرفته شده است.

بدون ديگاه

ارسال نظر