a

Facebook

Twitter

ترجمه و بازبینی توسط خانه وکلای ایرا (شرکت ویرا فرتاک گروس).
همه حقوق محفوظ است.

8:00 - 20:00

ساعات کار ما شنبه تا پنج شنبه

09170051923

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
منو
 

اجرای ماده ۱۰ آیین‌نامه استخدام پیمانی و ابطال بخشنامه شماره ۱۲۸۸۲۳/۴/الف مورخ ۲۱/۱۰/۱۳۷۹ معاون پشتیبانی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی.

خانه وکلای ایران > دسته‌بندی نشده  > اجرای ماده ۱۰ آیین‌نامه استخدام پیمانی و ابطال بخشنامه شماره ۱۲۸۸۲۳/۴/الف مورخ ۲۱/۱۰/۱۳۷۹ معاون پشتیبانی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی.

اجرای ماده ۱۰ آیین‌نامه استخدام پیمانی و ابطال بخشنامه شماره ۱۲۸۸۲۳/۴/الف مورخ ۲۱/۱۰/۱۳۷۹ معاون پشتیبانی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی.

این دادنامه به منظور رسیدگی به طرح دعوی تعدادی از پزشکان پیمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز. با خواسته اجرای ماده ۱۰ آیین‌نامه استخدام پیمانی و ابطال بخشنامه شماره ۱۲۸۸۲۳/۴/الف مورخ ۲۱/۱۰/۱۳۷۹ معاون پشتیبانی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی. از سوی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با مشخصات پرونده، گردش کار و رأی زیر صادر شده است:

کلاسه پرونده : ۴۸۷/۸۰

شاکی : تعدادی از پزشکان پیمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز.

تاریخ رأی: یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸۰

شماره دادنامه :

مقدمه:
شکات طی دادخواست تقدیمی درخواست ابطال بخشنامه شماره۱۲۸۸۲۳/۴/الف مورخ ۲۱/۱۰/۱۳۷۹ معاونت پشتیبانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در لغو پرداخت فوق‌العاده محرومیت از مطب به مستخدمینی که در استخدام پیمانی می‌باشند را مغایر با مصوبه مورخ۱۹/۵/۱۳۷۸ هیأت وزیران و نظریه مورخ ۱۱۸۹۵/۴۲/۲ مورخ ۲۲/۴/۱۳۷۹ دفتر امور مدیریت‌های اجتماعی و سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی اعلام و درخواست ابطال آن را نموده‌اند.
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ فوق به ریاست حجت‎الاسلام‎والمسلمین دری‎نجف‎آبادی و با حضور رؤسای شعب بدوی و رؤسا و مستشاران شعب تجدیدنظر تشکیل و پس از بحث و بررسی و انجام مشاوره با اکثریت آراء به شرح آتی مبادرت به ‌صدور رأی می‏نماید.
رای هیات عمومی:
به موجب ماده ۲۵ قانون دیوان عدالت اداری، آیین‌نامه‏ها و تصویب‌نامه‌ها و سایر نظامات دولتی از حیث مغایرت با احکام اسلامی و یا مخالفت با قوانین و یا خارج بودن آنها از حدود اختیارات قوه مجریه در وضع مقررات دولتی قابل رسیدگی و اظهارنظر در هیأت عمومی دیوان است.
نظر به این‌که اعتراض نسبت به بخشنامه شماره ۱۲۸۸۲۳/م/الف مورخ ۲۱/۱۰/۱۳۷۹ معاون سیاسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متضمن تقاضای ابطال آن به علل و جهات مقرر در ماده ۲۵ قانون فوق‌الذکر نیست، بنابراین موضوع قابل رسیدگی و امعان نظر در هیأت عمومی دیوان نمی‌باشد.

توضیح: نمونه رای های منتشر شده در دادراه اعم از نمونه رای بدوی، نمونه رای تجدید نظر و نمونه رای دیوان عموما از نمونه رای های منتشر شده از سوی قوه قضائیه و مراکز و پژوهشگاه های وابسته به قوه قضائیه برگرفته شده است.

بدون ديگاه

ارسال نظر